Зміст:

 

Декілька причин називатися «Супером»

У виробничій програмі американської компанії Leatherman не так багато моделей класу Heavy-Duty, тобто призначених для виконання важких робіт. Частина з них досить спеціалізована – це мультитули Leatherman Signal, MUT та Crunch. Більш універсальні це Surge та наш сьогоднішній гість. Але з них тільки Super Tool 300 створений  за початковою ідеєю Тіма Лезермана – велика кількість інструментів в одній замкненій скриньці. Він став вершиною цієї ідеї, яка в свою чергу зараз виступає вже класикою мультитулобудування. З усіх моделей традиційної компоновки Супер а) самий великий (116Х38Х19 міліметрів); б) самий важкий (288 грамів) і в) самий «озброєний (19 функцій). Якими можливостями та принадами буде приваблювати собі шанувальників цей продукт у боротьбі з більш сучасними та просунутими суперниками? Сподіваємось, наш огляд дасть відповідь на це питання.

Мультитул класу Heavy-Duty Leatherman Super Tool 300

Відшліфована скринька

Прямі кути та прямі лінії – зовнішність Leatherman Super Tool 300 навряд можна назвати революційною чи несподіваною. Гладко відполіровані до блиску поверхні приховують багатий на інструменти внутрішній світ піддослідного.

Складний мультитул Leatherman Super Tool 300 831148

Ззовні лишилися тільки дві лінійки. Вони найдовші серед всіх Лезерманів. Метрична розмічена аж до 22 сантиметрів.

Багатофункціональний інструмент із сантиметровою та дюймовою лінійкою Leatherman Super Tool 300

З іншого боку риски ділять бік «скриньки» на 9 дюймів. Круглі голівки гвинтів кріплень з гуртом по краю.

Мультитул Leatherman серії Super Tool

Клавіші розблокування фіксації пристосувань за розміром тільки трошки не дотягують до визначення «педалі».

Мультиінструмент Leatherman Super Tool 300 831148 з фіксацією інструментів

Все скромно і лаконічно. Погляду практично немає за що зачепитися. Тому йдемо всередину.

 

Самі масивні плоскогубці

Подібні за розміром та міцністю плоскогубці не часто зустрічаються у моделях американської компанії – тільки на Signal та MUT.

Мультиінструмент Leatherman Super Tool з плоскогубцями

Зведення «губок» зроблене на самому кінчику для захоплення та утримання навіть дрібних деталей.

Плоскогубці Leatherman Super Tool 300

Посередині виїмка, котрою можна затиснути гайку чи головку болта навіть 24-го розміру.

Мультитул Leatherman Super Tool 300 831148 із плоскогубцями для затиску гайки або головки болта

При основі – леза для перерізання дротів з розширенням внизу для боротьби з реально товстими проводами. Вони виготовлені з дуже міцного сплаву 154СМ. Якщо при спробі перекусити, приміром, свердло по бетону різак буде пошкоджено, то його можна легко  замінити.

Багатофункціональний інструмент Leatherman Super Tool 300 з лезом 154СМ для перерізання дротів

Під «губками» спеціальне заглиблення для обтискання конекторів електропроводки.

Мультитул Leatherman Super Tool 300 з інструментом для обтиску конекторів електропроводки

Комплект інструментів у рукоятках

Кожне з руків’їв містить по п’ять пристосувань. Всі вони фіксуються виїмкою у «п’ятці», котра входить у зчеплення з клавішою, розташованою на зовнішньому боці рами.

Багатофункціональний інструмент Leatherman Super Tool 300 із фіксацією інструментів

Сама клавіша підпружинена прорізаною у рамі пелюсткою.

Мультиінструмент Leatherman серії Super Tool

Упаковка дуже щільна, в процесі складання плоскогубців їх «губки» займають майже весь вільний простір, лишаючи мінімальні зазори по декілька міліметрів.

Мультитул Heavy-Duty класу Leatherman Super Tool 300

Для виймання інструментів слугують виступи та заглиблення на їх полотнах.

Повнорозмірний мультиінструмент Leatherman Super Tool 300 831148

Все працює легко і чітко завдяки якісній підгонці деталей та наявності металевих шайб між ними.

Складний мультитул Leatherman Super Tool 300

Одне, одинадцяте за лічбою, пристосування не має фіксації. З нього і почнемо. Мова йде про кільце, до якого можна припасувати шнурок чи карабін і закріпити мультитул, наприклад, на поясі. При роботі мультитулом на драбині під час ремонту, на даху, на будівельних риштуваннях вам не доведеться кожного разу спускатися додолу якщо ваш помічник раптом випаде з рук чи з кишені.

Мультитул Leatherman Super Tool 300 з кільцем для шнурка або карабіна

Наступним буде ніж зі звичайною кромкою. Його досить легко діставати з рукоятки завдяки наявності довгої виїмки на обушку.

Багатофункціональний інструмент Leatherman Super Tool з ножем

Товщина клинка 2 міліметри, його довжина цілих 73 міліметри, кінчик загострений, спуски прямі. Матеріал леза – сплав 420 High Carbon невибагливий, витривалий, міцний.

Ніж 420 High Carbon Leatherman Super Tool 300 831148

З того ж сплаву виготовлено і серейторний ніж, розташований у протилежному руків’ї.  Кінчиком леза не дуже зручно проколювати якісь матеріали, але хвиляста кромка та одностороння заточка дають дуже агресивний різ.

Серейторний ніж Leatherman Super Tool 300

Ще два «довгих» пристосування мають довжину у 73 міліметри. Перше – це пилка з небезпечно гострими зубцями. Соснову дошку товщиною 20 міліметрів та шириною 20 сантиметрів вона «перегризає» менше, ніж за хвилину.

Багатофункціональний інструмент Leatherman Super Tool 300 з пилкою

Напилок можна використовувати у різних ситуаціях. Один бік його має перехресні рисочки і придатний для грубої обробки поверхні.

Напильник Leatherman Super Tool 300

Більш ретельно працює інша сторона з дрібними насічками.

Напильник із дрібними насічками Leatherman Super Tool 300 831148

Торцевою частиною можна користуватися навіть як пилкою по металу.

Мультитул Leatherman Super Tool 300 із пилкою по металу

В комплекті Super Tool 300 цілих три викрутки для роботи з пласким шліцем. Найменша має ширину три міліметри.

Викрутки для роботи із плоским шліцем Leatherman Super Tool 300

Середня з кінчиком у 6 міліметрів.

Викрутка 6 мм для роботи з плоским шліцем Leatherman Super Tool 300 831148

Сама крупна має в ширину 8 міліметрів при товщині цілих 2 міліметри. Таким пристосуванням можна вирішувати масштабні задачі та боротися з великими гвинтами.

Викрутка для великих гвинтів Leatherman Super Tool

Для голівок типу Phillips призначена ще одна викрутка.

Мультитул Leatherman Super Tool 300 831148 з викруткою для головок типу Phillips

Вона не тільки підходить до розмірів 1 та 2 але має ще одне цікаве призначення. Якщо на цю деталь квадратного профілю одягнути фірмовий лезерманівський перехідник під шестигранні біти, то ваші можливості роботи з кріпленнями самого різного виду будуть обмежуватися тільки асортиментом цих самих біт у найближчому будівельному маркеті.

Стандартна для багатьох моделей американського виробника відкривалка несе на собі цілих три функції. Нею можна відкорковувати пляшки з газованими напоями, успішно відкривати консерви і закатані під кришку банки, а трикутною виїмкою при основі ще і знімати ізоляцію з електропроводки.

Багатофункціональний інструмент Leatherman Super Tool 300 з відкривалкою для пляшок, консервним ножем та інструментом для знімання ізоляції з електропроводки

І остання за списком (але не за значенням) – швайка. Гостре шило з отвором використовують для зшивання полотен брезенту чи грубих штучних тканин. Якщо вам такі завдання трапляються не часто, то швайкою зручно розрізати скоч на коробках без ризику пошкодити вміст – лезо на боці деталі дуже коротке.

Швайка Leatherman Super Tool 300 831148

В комплекті постачання Super Tool 300 – стандартний чохол з балістичного нейлону. Погляд привертають фірмові прикрасами у вигляді потужної кнопки та симпатичної нашивки.

Чохол із балістичного нейлону для Super Tool 300

Слід зазначити, що облягає він мультитул дуже щільно (як стретчеві джинси стегна молодої жінки).

Leatherman Super Tool 300 831148 з чохлом

Передбачено вертикальну посадку на пасок штанів.

Мультитул Leatherman Super Tool 300 із кобурою

Особливості конструктиву

Філософія замкненої з усіх боків скриньки має певні недоліки. Для того, щоб скористатися будь-яким з наявних інструментів доводиться відкривати корпус мультиінструменту Leatherman. Це не завжди зручно, це не ергономічно. Але є і інший бік медалі. Закриті у ізольованому просторі пристосування не пошкоджуються при транспортуванні, до них менше проникає бруд. В усіх інших питаннях – кількість функцій, безпека використання, якість матеріалів та підгонки деталей - Super Tool 300 відповідає самим високим вимогам компанії до виробів преміального сегменту.

 

Вибір за користувачем

Важко не помітити, що Leatherman Super Tool 300 вступає в конкурентну боротьбу з іншим продуктом компанії класу Heavy Duty – моделлю Surge. Але американських маркетологів це не лякає.  Хтось їздить на автомобілях Mercedes, а комусь ближче до душі BMW. Одні рибалки ловлять з котушками Shimano, інші віддають перевагу Daiwa. Головне в цих твердженнях те, що і ті, і інші агрегати чи механізми виконують свою роботу. І  Mercedes, і BMW долають тисячі кілометрів. І Shimano,  і Daiwa приносять радість риболовам. Так само і Super Tool 300, і Surge будуть корисними своїм власникам. З дня у день, з року в рік, всі 25 років заводської гарантії і навіть довше. А мотивація при виборі – це справа смаку та звичок. Сподіваємось, після ознайомлення з нашим оглядом вам у виборі мультитулу допоможе ще і хороша поінформованість у особливостях цього непересічного виробу. До речі, Surge на 45 грамів важче і на 45 відсотків дорожче. А такі фактори  також можуть слугувати серйозними аргументами.