Зміст:

Авангардні та нестандартні моделі мультитулів.

Продовжуємо наш огляд мультитулів Leatherman з точки зору вибору найкращого подарунку для різних груп користувачів. Нагадаємо, що ми спочатку малюємо умовний портрет іменинника, а потім радимо вам декілька моделей з різними цінниками. Перша частина була присвячена мультитулам для молоді та любителям подорожей, друга – силовим мультиінструментам для майстрів на всі руки, військових та прихильників ізоляції від цивілізації. А зараз поговоримо про кишенькові варіанти для принципових противників мультитулів, вироби для нового покоління та авангардні продукти для шанувальників технічної естетики. Всі вони дещо вибиваються з загального образу продукції американського виробника цих пристроїв. Одні з них позбавлені такого характерного навіть для невеликих моделей формоутворюючого інструменту, як плоскогубці. Іншим бракує брутальності та утилітарності «робочих конячок» і тому вони виглядають як зразки проривних технологій або як витвори дизайнерського мистецтва.

 

Варіант перший. Прихильникам кишенькових ножів.

Якщо ваш друг чи подруга вважають наявність плоскогубців у арсеналі кишенькового мультиінструменту зайвим, то вони в чомусь мають рацію. Насправді масивний пристрій для утримування деталей чи перерізання дротів використовується не часто, але носити його доводиться постійно, завантажуючи себе зайвими грамами та сантиметрами. Не зважаючи на це, компанія Leatherman досить довго не випускала мультитули у вигляді кишенькового ножа з додатковими функціями, залишивши цю ринкову нішу так званим «швейцарським ножам». Але зараз ситуація змінилась і ви можете вибрати і американський варіант такого набору для тих, хто не визнає мультитул у його класичному розумінні. На вибір є три пропозиції, різні за ціною та підходами. Найменший варіант – вже згадувані у першій частині маленькі ножики серії Free з індексами T2 та T4. Вони приховують у собі 8 та 12 функцій відповідно, легкі, не займають багато місця, зручні у використанні і мають безпечні металеві застібки, котрі надійно блокують лезо у відкритому положенні і не дадуть йому «скластися» при надмірних зусиллях, завдаючи травму долоні. Ціновий діапазон складає від 70 євро за меншу модель до майже 100 за більшу. Якість матеріалів та ретельність виготовлення відповідають цій ціні. А ще є вибір серед декількох кольорів декоративних накладок, котрі підкреслять індивідуальність користувача.

 Мультитул Leatherman Free T2 і Leatherman Free T4 Arctic

Дещо більші за розмірами і можливостями наступні модифікації серії Leatherman Free. Вони мають відповідні індекси – K2, K2х, K4 та K4х.. Зовні вони нагадують звичайний кишеньковий ножик, котрий дещо розповнів від переїдання. В товстій ручці сховано ті самі «додаткові пристрої» і у «двійок» їх набір складається з потужних викруток і шила. У четвірок додаються ножиці.

 Мультиінструмент Leatherman Free

Додаткова літера «х» в індексі моделі вказує на наявність серейторної форми заточки на частині леза ножа. Якоюсь мірою це допомагає впоратись з різанням особливо твердих предметів. «К»-варіанти також приваблюють можливістю вибрати колір накладок під колір вашого авто або навпаки.

 Ніж-мультитул Leatherman Free K2 і K4

Слід зауважити, що потовщене руків’я дає змогу не тільки прикладати до ножа більше зусилля, а і робити це досить довгий час не натираючи долоні. Клинки виготовлені з популярного сплаву 420НС, який має гарні показники по стійкості до іржі та легкості повернення гостроти кромці. Для завершення опису модифікацій серії Free K відзначимо наявність надійних фіксаторів всіх висувних пристроїв і ціну в межах від 123 до 137 євро.

На останок згадаємо ще одну версію, котра випускається досить давно, з 2017 року. Тоді у популярної моделі Leatherman Skeletool відібрали плоскогубці і вона отримала свій власний індекс KB та KBX у варіанті з частково серейторним лезом. У порівнянні з іншими виробами компанії Leatherman, цей навряд має право на звання мультитула, бо перелік його функціональних можливостей на займає пару сторінок, а складається виключно з двох пунктів – ніж та відкривалка, суміщена з кліпсою. Недорогий, (56 євро) та легенький (37 грамів) цей варіант кишенькового ножа-мультитула може стати прекрасним доповненням у колекцію, якщо ваш друг чи подруга вже володіють моделями з цієї ж дизайнерської серії – власне Skeletool та Style. На відміну від них, Skeletool КВ ще і дозволяє вибрати серед різних кольорів декоративних накладок – синій Denim, зеленуватий Sublime, чорний Black та пустельний Coyote.

 Ніж-мультитул Leatherman Skeletool KBX Sublime 832384

Варіант 2. Коли імідж на першому місці

Не всі користувачі купують мультиінструменти Leatherman для того, щоб колупатися в двигуні автомобіля чи нарізати на дрібні шматки пластикові водопровідні труби. Завдяки своїй якості виконання, довговічності, безпеці та продуманості конструкції, вироби, які виходять з воріт заводу у місті Портленд (Орегон, США) стали непересічним аксесуаром, предметом колекціонування та ознакою належності до групи людей, котрі дбають про престижний вигляд всього, чим вони володіють. Якщо ви шукаєте подарунок для бізнесмена, керівника компанії або солідного чоловіка з приводу його ювілею, рекомендуємо звернути увагу на модель Leatherman Charge. І не просто Charge, а саме Leatherman Charge ТТі Plus.

 Мультитул Leatherman Charge TTI

Споряджений вражаючим набором інструментів, цей мультитул відзначено і деякими унікальними особливостями конструкції та застосованими у виробництві технологіями. Протягом багатьох років, починаючи з далекого 2018-го, цей продукт виступає флагманом компанії. Від інших моделей цієї ж серії відрізняється наявністю титанових накладок на раму корпусу та клинком ножа, виготовленим з порошкової сталі S30V. Титан – легкий та зносостійкий матеріал, а ніж зі сплаву, розробленого відомою компанією  Crucial Industries, вирізняється міцністю та здатністю витримувати досить солідні навантаження. Звичайно, до такого виробу краще буде пасувати не чохол Лезерман, пошитий з синтетичного матеріалу типу «балістичний нейлон», а чорні шкіряні піхви, котрі гарно виглядають на шкіряному ж поясі штанів. Вартість такого набору складає суттєві 245 євро, тому може варто на нього скинутися всім колективом. Зазначимо також, що більш прості варіанти з алюмінієвими накладками та ножом зі сталі 420НС не настільки різко спустошать ваш гаманець, бо їх ціна лежить в межах від 180 до 210 євро.

 

Варіант 3. Прихильникам авангарду

Молодь, котра будь-який виріб, старший за них, вважає «вінтажним» чи «олдскульним», також іноді має потребу скористатися обширним набором функцій, прихованих у такому продукті, як мультитул. Тож якщо перед вами стоїть завдання підібрати відповідний таким вимогам подарунок для молодого хлопця чи дівчини, то рекомендуємо віддати перевагу одній з двох моделей, опис яких подаємо нижче.

Спершу розповімо про Leatherman OHT. Унікальність цієї розробки американських інженерів полягає в тому, що практично всі пристрої можна переводити у робочий стан та повертати назад у корпус за допомогою однієї руки, що відображається навіть у назві. ОНТ – це One Handle Tool, «однорукий» інструмент. Багатий набір пристосувань незвична механіка роботи голівки плоскогубців та цікавий рельєф на бічних поверхнях рами додають ексклюзивності цьому виробу і безумовно приваблюють молоде покоління. Так само, як приваблює і невисока ціна, яка орієнтовно складає 120 євро. На жаль, знайти цей мультитул у продажі стає все важче, бо його випуск наразі припинено.

 Мультиінструмент Leatherman OHT Black

І ще один повнорозмірний мультитул зі свіжих розробок американців – Leatherman ARC. Він достойний бути напарником амбітного майстра на всі руки чи молодого керівника. Ба більше, з 2023 року він за престижністю складає впевнену конкуренцію флагману – Charge ТТі Plus. Серед переваг новачка – доступність всіх пристроїв до використання за допомогою однієї руки (крім плоскогубців), мега-популярна сталь MagnaCut виробництва вже знайомої нам Crucial Industriesна клинку ножа, алмазоподібне покриття руків’я і використання найбільш прогресивної на даний час платформи Free при проектуванні пристроїв, механіки їх висування та фіксації.

 Мультитул Leatherman ARC

Висока ціна, яка значно перевищує 250 євро, не тільки не відштовхує а навпаки, приваблює всіх прихильників новинок і нестандартних рішень. У цієї моделі довге і щасливе майбутнє і можливо ваш син, дочка чи колега стануть одними з тих, хто творять це майбутнє.

Сподіваємось, наш матеріал допоміг вам зробити свідомий та виважений вибір котрогось з продуктів компанії на подарунок. Всі моделі, про які ми говорили в цій серії статей, мають свої детальні описи з численними ілюстраціями і ви можете більш ретельно познайомитися з ними коли перейдете на сторінку «Блог» нашого сайту.