Зміст:

 

Критерії вибору

Мабуть всі ми любимо отримувати подарунки. Але не завжди маємо час та можливість ретельно їх вибирати для когось. Особливо, коли мова йде про те, що треба подарувати близькій людині дійсно корисну річ, яка буде служити роками та ще і з якоїсь спеціалізованої групи продуктів. Доводиться багато годин присвятити вивченню питання, прочитати певну кількість статей, відгуків чи повідомлень на профільних форумах. А потім ще довго вагатися і врешті мучитися сумнівами в правильності свого рішення. Якщо ви задумали в якості презенту обрати один з мультитулів Leatherman, прочитайте цю статтю. Вона полегшить орієнтування в мережі моделей, модифікацій та варіантів виконання. На даний час компанія з американського міста Портленд пропонує на ринку більше 30 серій цих наборів інструментів і всі вони мають різні властивості, перелік функцій та призначення. Для полегшення відбору ми вирішили за основу взяти не питання ціни, а умовний портрет іменинника, котрому власне ви і вибираєте подарунок. За можливості запропонуємо вам декілька варіантів з різним оснащенням та з різними цінниками. Тож вперед, поїхали.

 

Варіант перший. Молодіжний

Він/вона – підліток, молодий хлопець чи дівчина, захоплюється комп’ютерами або просто любить щось майструвати. Потреба у відповідних інструментах виникає як в домашніх умовах, так і поза межами оселі. Купувати дорогий мультитул сенсу немає, так як захоплення може так само раптово зникнути, як і з’явилось. З іншого боку, моделі преміум-класу можуть стати предметом заздрощів чи навіть приводом для крадіжки. А ще підчас своїх пригод молодь іноді губить смартфони, гаманці і мультитули. І якщо мова йде про п’ятизначний цінник, то така втрата буде дуже болючою. В той же час серед досить бюджетних серій у Leatherman є що вибрати. Це, приміром, моделі REV, Sidekick та Wingman, причому вартість першої складає цілком помірну суму у 65 євро, а дві інші не виходять за межі 100 євро. Щодо оснащення, то всі вони мають по 14 можливостей використання і це з запасом перекриває потреби юнацтва у боротьбі з задачами повсякдення. В оснащенні кожного є і певні відмінності, що дозволяє обрати модель, яка найкраще відповідає типовим потребам іменинника.

Для прикладу Leatherman Sidekick, крім стандартного набору з ножа, викруток, та напилка має ще і пилку і мініатюрне лезо з серейторною заточкою. Якщо юнак чи дівчина захоплюються роботами по дереву і DIY-проектами – цей мультитул ідеальний варіант.

Багатофункціональний інструмент Leatherman Sidekick 831439

Повнорозмірний мультитул Leatherman Wingman позбавлений пилки, але ножицями, що зайняли її місце, зручно щось кроїти чи витинати з паперу і навіть картону.

Багатофункціональний інструмент Leatherman Wingman 832523

Leatherman REV не має ні пилки, ні ножиць тому він самий легкий серед цієї трійці і самий дешевий. А ще він має цікавий пристрій, коротке лезо якого незамінне при розпакуванні картонних коробок чи пластикових блістерів.

Повнорозмірний мультитул Leatherman REV 832130

Легкі, невеликі, симпатичні і при цьому безпечні – довгі полотна в цих виробах блокуються у відкритому положенні фірмовим замком «liner-lock», а короткі навіть при несподіваному складанні не можуть поранити пальці чи долоні завдяки продуманій конструкції рами. Починаючи від дизайну і закінчуючи набором пристосувань ця трійка моделей розроблялась саме з прицілом на молодь і, схоже, влучно.

 

Варіант другий. Для подорожей

Він чи вона люблять або може і вимушені багато подорожувати в задоволення чи у робочих справах. Часто їм в номері готелю чи в вагоні потягу не вистачає якогось пристрою, котрим можна відрізати шматок ковбаси чи закрутити гвинтик у розетці, що раптом вирішила зламатись у самий відповідальний момент за 5 хвилин до відео-конференції. Возити з собою викрутки чи ніж незручно, але друзі можуть подарувати такому мандрівнику корисний і невеликий аксесуар. Розгляд варіантів почнемо з мініатюрного брелку-мультитулу Leatherman Squirt PS4. Формат брелка дозволяє не переживати, що власник забуде його вдома, бо він завжди супроводжуватиме його разом з ключами від помешкання. В крихітному мультитулі заховано цілих 9 функцій і це при вазі у 55 грамів. В переліку інструментів присутні навіть плоскогубці та ножиці. Ну а сам виріб виглядає скоріше як симпатичний аксесуар, ніж як утилітарна річ. Можна вибрати колір накладок, але це вже на ваш розсуд, бо якщо ми станемо рекомендувати чорний для хлопчиків а червоний – для дівчат, то нас звинуватять у сексизмі. До речі, вартість цього «ліліпута» відповідає його розміру – трошки більше 60 євро.

Мультиінструмент Leatherman Squirt PS4 Red 831227

Ще один схожий мультиінструмент має назву Leatherman Style PS і дійсно виглядає дуже стильно. Зовнішність нагадує іншу модель Лезерман – Skeletool і якщо у вашого колеги вона вже є, то Стайл складе їй вдалу пару. В цьому пристрої знайшли собі місце 8 функцій і одна значна перевага – його можна перевозити в тому числі і в салоні літака, так як ця модель позбавлена навіть крихітного ножа і тому служба безпеки авіаперевезень не повинна мати до вас питань. До речі, це унікальний випадок в виробничій програмі американського виробника. Між тим, в наборі пристосувань ви знайдете і плоскогубці, і ножиці, і навіть мініатюрний пінцет – майже повний манікюрний набір. Вартість цієї зменшеної копії Skeletool складає всього 56 євро.

Мультитул Leatherman Style PS Black 831491

Продовжимо тему невеликих моделей, бо в наш час все навколо нас якось зменшується і в розмірах, і у вазі. Та і в подорож брати з собою зайві сантиметри і грами не дуже зручно. То ж вашому/вашій колезі-мандрівнику чи мандрівниці можуть стати в нагоді ще і кишенькові мультитули Т2 та Т4 з нової серії Leatherman Free зі своїми 8 та 12 функціями відповідно.

Портативний мультиінструмент Leatherman Free T4 Arctic 832867 та Free T2 832682

Їх при появі на ринку навіть охрестили «вбивцями швейцарських ножів». Численних жертв бренду Victorinox на полі маркетингового бою ми не побачили, але в жарті про «вбивцю» є і певна доля правди – вперше Leatherman вирішив обіграти суперника в його «рідних стінах», тобто в форм-факторі кишенькового ножа з додатковими можливостями. В результаті вийшли продукти чимось схожі на конкурента, але в чомусь і інші. Вони виглядають дещо «товстими» через намагання виробника вмістити побільше можливостей використання в невеликий корпус. Найважливішою перевагою «американця» перед «швейцарцем» стала наявність надійного блокування пристроїв у робочому положенні за допомогою металевого фіксатора, що входить у зачеплення з «п’яткою» відповідного інструменту. Таким чином використання основних пристосувань зробили безпечним. А другорядні пристрої у Free Т4, такі як ножиці, шило та викрутка, не піддаються великим силовим навантаженням на згин і тому завдати шкоди при раптовому складанні вони не можуть. Привабливість «малюкам» додає і можливість вибрати потрібний серед декількох варіантів кольору декоративних накладок на раму мультитула. Тут і стандартний сріблястий, і «холодний» Arctic, і «палаючий» Crimson, і «вічнозелений» Evergreen, і «місячний» Lunar. Якщо ви знаєте смаки у виборі барв одягу та аксесуарів вашого іменинника, то маєте достатньо широкий вибір варіантів щоб знайти відповідний.

Не зважаючи на невелику кількість запропонованих можливостей використання, малогабаритні моделі від Leatherman можуть допомогти в багатьох ситуаціях. При цьому вони не займають багато місця та мають невелику вагу, що буває вирішальним фактором при виборі презенту для шанувальників мандрівок.

Детальні огляди на всі згадані вище моделі ви можете знайти у закладці «Блог» на нашому сайті. А в наступних частинах статті про вибір подарунку з моделей провідного американського виробника мультитулів ми розповімо про варіанти для естетів, екстремалів, військових та туристів.