Зміст:

Специфічні вимоги для специфічних обставин

В першій частині статті, присвяченій пошуку оптимального подарунку для різних груп користувачів серед продукції американського виробника мультитулів Leatherman, ми говорили про багатофункціональні інструменти для молоді та шанувальників подорожей. Другу частину ми вирішили присвятити самим міцним виробам. Зазвичай всі моделі ділять на декілька категорій за розмірами та потужністю. Найменші з них – брелки, котрі просто вішають на в’язанку ключів. Далі йдуть представники кишенькового формату. За ними повнорозмірні варіанти. А достойно завершають цей реєстр так звані Heavy Duty вироби, тобто силові або високої міцності. Не всі ці моделі мають солідний перелік функцій, вони не виблискують полірованими гранями та не вражають своїм дизайном. Їх задача – надати вам посильну допомогу в умовах, коли під рукою немає великої скриньки з молотками-сокирами-пилками-плоскогубцями і до найближчої магазину з відповідним спорядженням кілометри бездоріжжя. Відповідно і перелік майбутніх власників такого роду мультитулів складається з груп людей, котрі добровільно чи з професійних обставин знаходяться в таких умовах і вимушені на повну потужність користатися можливостями продукції Leatherman як надійного помічника. Ми виділили три таких категорії людей – це дачні майстри, туристи та військові.

 

Варіант перший. Мультитул у «золотих руках»

Є категорія людей, котрі завжди щось майструють, ладнають, ремонтують. Підчас відпочинку на дачі, на рибалці, у відпустці і навіть у номері готелю. Про таких іноді кажуть, що у них руки з правильного місця ростуть. А щоб виконувати багато різноманітних і в тому числі непростих і важких завдань в ці руки важливо вкласти відповідний інструмент. То ж якщо ваш товариш, батько, тесть або теща мають охоту завжди щось прикрутити, полагодити чи відпиляти, то у компанії Leatherman є непогана пропозиція і навіть два варіанти її реалізації. Мова йде про два потужних мультитули з хорошим «озброєнням» різними пристосуваннями і при цьому ні заіржавілий шуруп, ні велика гайка їх не злякають. Почнемо з моделі Leatherman Super Tool 300, яка навіть по формі нагадує саме ту скриньку з інструментами, якої не вистачає вашому другу-майстру підчас виїзду з дому і вона лишається десь у коморі чи в шафі. В наборі інструментів і пилка, і два ножі – простий та серейторний, і напилок, і декілька варіантів викруток і, звичайно ж, міцні та великі плоскогубці. Можна різати, пиляти, обробляти поверхні і щось викручувати чи закручувати. Повнорозмірний мультитул зібрано на потужній рамі, вона витримує значні навантаження а у складеному вигляді ми отримуємо компактний кейс, вміст якого захищений від бруду. Вартість цього представника родини Leatherman складає від 130 до 150 євро в залежності від комплектації.

 Мультиінструмент Leatherman Super Tool 300

Наступний, не менш вражаючий приклад «крупнокаліберного» інструменту від американського виробника – Leatherman Surge, що навіть за деякими параметрами переважає попередню модель. Наприклад до 19 функцій, які є у Super Tool 300, додаються ножиці і окремий тримач для біт, котрий значно розширює можливості роботи з кріпленнями самого різного виду та форми, особливо якщо придбати додатковий фірмовий набір цих самих біт. Leatherman Surge більший і за габаритами, і за вагою, і за ціною. Вартість впритул підходить до відмітки у 190 євро, але ви знаєте, що платите не тільки за сам мультитул, а і за американську культуру виробництва, за якісні матеріали і за 25-ти річну гарантію від заводського браку.

 Багатофункціональний інструмент Leatherman Surge

Варіант другий. Ізоляція від цивілізації

Якщо ваш друг чи подруга люблять ходити в гори, сплавлятися по річкам та тижнями сидіти в наметовому містечку десь на острові посеред дніпровських плавнів, то у Leatherman є цікавий продукт, котрий безумовно порадує такого любителя бути поближче до матінки-природі. Має він назву Leatherman Signal і декілька особливостей, котрі дуже конкретно натякають на його призначення і відрізняють від інших наборів інструментів. Неможливо не згадати такі цікаві пристрої, як кресало, свисток та алмазну точилку. До більш звичних належать такі пристосування, як ніж з комбінованою заточкою та обушком товщиною в три міліметри, міцна пилка, викрутки та відкривалка. А ще цей виріб має декілька варіантів забарвлення рами і тому його і в траві буде важко згубити, і навіть навіть підібрати відповідний колір під звичний одяг вашого друга/подруги.

 Мультитул Leatherman Signal

Варіант третій. Військовий

Ще одна сфера діяльності людини, де цінується міць і надійність – військова справа. Дехто займається нею за власним бажанням, а дехто вимушений робити це через, наприклад, агресивну політику неадекватного сусіда по географії. Якщо ваш друг чи подруга або родич охоче проводять час на стрільбищі, люблять камуфляжну форму або стали на захист рідної землі від навали орди, то самим бажаним та доречним подарунком для них стане надійний помічник як в побутових справах, так і на війні. Вимоги до такого класу мультитулів досить специфічні. По-перше, це наявність спеціалізованих пристроїв, котрі допомагають споряджати або знешкоджувати вибухові предмети, регулювати механічні приціли стрілецької зброї та чистити її від нагару та забруднень. По-друге – матове а ще краще чорне покриття типу «воронове крило» для виключення можливості демаскування позиції бійця відблиском полірованих деталей у проміннях сонці. І третя, дуже бажана риса – наявність у комплекті чохла з «балістичного нейлону», у котрого передбачена можливість кріплення на паски модульної системи переноски легкого спорядження, відомої в армії під абревіатурою M.O.L.L.E. Слід зауважити, що дві згадані вище моделі частково відповідають цим вимогам, бо мають варіанти виконання і з чорним покриттям, і відповідні чохли, і навіть деякі суто армійські пристрої. Це, приміром, модифікації Super Tool 300 Black M.O.L.L.E., Super Tool 300M Black M.O.L.L.E. та Super Tool 300 Black EOD M.O.L.L.E. Останній мультитул більше підходить для саперів. В середньому вони на 20 євро дорожчі за цивільний варіант.

 Мультиінструмент Leatherman Super Tool 300 Black

 

Є військовий різновид виконання і у моделі Surge, він теж має додатковий індекс Leatherman Surge Black M.O.L.L.E, але позбавлений інструментів для чистки зброї та виконання робіт з вибухівкою. Від свого «побутового» напарника з полірованими деталями відрізняється тільки кольором і наявністю «правильного» чохла, ціна у них однакова.

 Мультитул Leatherman Surge Black

Окремо стоять дві моделі, котрі розроблялись безпосередньо для використання у війську. Вони навіть мають відповідну назву – Leatherman MUT, Military Utility Tool, тобто інструмент воєнного призначення. Вони позбавлені таких «цивільних» пристроїв, як, приміром, ножиці чи декілька варіантів викруток, але мають функціонал, заточений під догляд за зброєю та інші армійські справи. Перша модифікація – просто MUT для більш широкого кола користувачів. В комплекті чохол Лезерман для приєднання до системи M.O.L.L.E та спеціальний двосторонній ключ для регулювання механічних та оптичних прицілів американських штурмових гвинтівок. Вартість цього «монстра» складає близько 230 євро.

 Мультитул Leatherman MUT Stainless Steel

Друга модифікація – Leatherman MUT EOD, в індексі котрої зашифроване її додаткове призначення. Абревіатура EOD означає Explosive Ordnance Disposal, що в перекладі звучить як «знешкоджування вибухових предметів». Виїмка на «губах» плоскогубців дозволяє оперувати з детонаторами, котрими споряджається вибухівка С4. Такий мультиінструмент дуже бажаний в екіпіруванні саперів та мінерів, не зважаючи на його солідну ціну, яка коливається в межах 260-280 євро в залежності від виконання.

 Багатофункціональний інструмент Leatherman MUT EOD Black

Якщо вас зацікавила котрась з згаданих у статті моделей, то її детальний опис та багато фотографій ви можете знайти у оглядах, що розміщені у закладці «Блог» нашого сайту. В наступній частині рекомендацій по вибору подарунку в асортименті виробів Leatherman ми поговоримо про естетів, бізнесменів та принципових противників мультитулів.