Зміст:
Американська компанія Leatherman виробляє широкий модельний ряд мультитулів для виконання різних нескладних ремонтних, будівельних та побутових робіт. Різні пристосування в них зазвичай сховані у руків’ях основного інструменту – плоскогубців. Такий варіант розміщення ми бачимо в моделях Bond, Rebar або Squirt. Діаметрально протилежний підхід, наприклад, у Free P2 та P4 – всі інструменти змонтовано на зовнішньому боці рукояток і до них постійний вільний доступ. У Leatherman Curl ми бачимо комбінований підхід. Щоб дістатися до ножа чи напилка не треба розкривати весь мультитул, але інші пристосування все-таки знаходяться в руків’ях. Подібна схема застосовується в моделях Wave, Surge, Sidekick та деяких інших. Яка зі схем краща і чи буде зручним у повсякденному використанні наш сьогоднішній піддослідний нам доведеться розбиратися разом. А почнемо з переліку пристосувань, котрими конструктори наділили Leatherman Curl.
Без розкладання мультиінструменту ви легко можете скористатися одним з двох інструментів. Перший це ніж, отвір у лезі якого дозволяє діставати його з руківя однією рукою.
Довжина ріжучої частини складає немаленькі 75 міліметрів. Звичайно, батон таким порізати буде не дуже зручно, але вже з ковбасою чи помідором він впорається легко. Клинок виготовлено з типово «ножової» сталі 420 НС, яка завдяки своїм властивостям дуже популярна серед користувачів. З одного боку вона достатньо міцна за рахунок підвищеного вмісту вуглецю та легуючих додатків. А з іншого – не ржавіє від одного погляду на воду чи той таки помідор. Спуски по лезу зроблені прямі, ледь не від самого обуха. Його товщина невелика, ледь перевищує два міліметри. Тому не рекомендуємо занадто сильно навантажувати клинок, особливо у поперечному напрямку. Крім спусків по лезу зроблені фаски по всім граням обушка і по зовнішній частині отвору для відкривання.
В розкладеному стані ніж займає нижнє положення по відношенню до корпусу мультитулу. Виникає ризик пошкодження пальців при несподіваному складанні клинка. Запобігти такому перебігу подій конструктори вирішили за допомогою замка лайнер-лок.
Ще один фіксатор в вигляді штиря висувається ексцентриком при основі «губок» плоскогубців у отвір леза. Зроблено це для того, щоб користувач не травмувався клинком, котрий несподівано вийде з пазу у руків’ї підчас роботи з кусачками.
Ми досить багато тексту виділили саме на опис ножа тому, що саме він буде найчастіше у вжитку.
Наступний «довгий» інструмент це напилок. Три його грані мають різні насічки. Одна призначена для грубої роботи.
«Алмазний» бік напилка для тонкої доводки поверхні.
Ну а третю можна використати як пилку по металу або пластику.
В робочому положенні це пристосування також фіксується лайнер-локом.
Нарешті дійшла черга і до плоскогубців. Головка інструменту зроблена так, що ви можете користуватися ним для утримування деталей, відкручування болтів та гайок, вигинання та різання дроту.
Багато завдань можуть виконувати і менші за розмірами пристосування, заховані у руків’ях. До відкривання вони доступні «нігтьовим» способом з зачепленням за відповідні виступи. Жорстка фіксація не передбачена, інструмент утримується пружною частиною «рами» всього мультитулу. Небезпеки для користувача немає, так як навіть у випадку несподіваного складання викрутка чи шило впруться в корпус і не завдадуть травми рукам.
Цілих три роботи може виконувати пристрій, призначений для відкорковування пляшок, відкривання консервів і зняття ізоляції з дротів спеціальним загостреним трикутним вирізом при основі.
Поруч знаходиться тримач для стандартних лезерманівських біт.
В ньому двостороння викрутка з пласким та хрестоподібним жалом.
При необхідності своє можливості роботи з гвинтовими кріпленнями ви можете розширити на порядок, купивши окремі оригінальні набори біт Leatherman. Бітотримач обладнаний пружним фіксатором.
Широка і міцна викрутка для боротьби з особливо впертими гвинтами знаходиться в іншому руків’ї.
Їй компанію складають зручні ножиці, котрі, не зважаючи на мініатюрні розміри, цілком придатні не тільки для манікюру, а і для більш масштабних завдань.
Третій інструмент з цієї компанії – козацька голка. Отвір в ній призначений для того, щоб ви могли зшивати, приміром, два шматки брезенту чи шкіри. З одного боку шило-швайка загострене.
Пам’ятаєте, ми говорили про те, що лезо ножа не призначене для великих навантажень. Так от, коли вам треба щось розколупати чи зробити, наприклад, отвір в деревині – краще використовувати саме цей мультитул для Вашого DIY-проекту. А ще ним зручно відкривати картонні коробки, заклеєні липкою стрічкою. У випадку, коли є можливість пошкодження вмісту довгим ножом, скористайтесь коротким лезом на боці шила.
Останнє за порядком, але не за значенням – наявність на корпусі мірних насічок, котрі дають змогу вимірювати дрібні предмети або у сантиметровому, або у дюймовому відліку. Шкала невелика і складає всього 10 сантиметрів чи 4 дюйми.
Невелика товщина і не катастрофічна вага у 200 грамів дозволяють рекомендувати Leatherman Curl у якості кишенькового ножа з розширеними можливостями. Для фіксації в кишені чи на поясі вам знадобиться зручна кліпса.
А можна транспортувати мультитул і у штатному чохлі Leatherman, пошитому з міцного нейлону.
За своєю конструкцією і набором пристосувань повнорозмірного мультитула Leatherman Curl виступає як дещо спрощений варіант дуже відомої моделі Wave. Якщо порівнювати «Хвилю» з нашим гостем, то останній не має двох довгих лез (пилки та серейторного клинка) і втратив жорсткі фіксатори коротких пристосувань. При цьому на 50 грамів зменшилась вага і Curl «схуд» геометрично, його товщина також значно зменшилась у порівнянні з попередником. Вказані зміни якраз і дозволяють розглядати цей мультитул у якості повсякденного і кишенькового. Окремо варто зазначити, що новинка зовсім не втратила ні в якості використаних матеріалів, ні в товщині і міцності стінок сталевої «рами», ні в ретельності виробництва. Саме ретельне дотримання всіх технологій і процесів при створенні кожного мультитулу дає змогу американській компанії Leatherman давати на свої вироби гарантійний строк у 25 років.