Зміст:
Короткий генеалогічний екскурс
Мультитул Style PS випускається компанією Leatherman з 2012 року. Але якщо озирнутися трошки назад, то можна відслідкувати історію появи цієї моделі за її попередниками. У 2007 році на світ з’явився революційний не тільки за дизайном, а і за нестандартним підходом до комплектації пристосувань Leatherman Skeletool. Він випускається і в наш час, обрісши великою кількістю модифікацій та варіантів виконання. Через три роки шанувальників мультитулів Лезерман порадували зменшеним за розмірам пристроєм, котрий отримав назву Style CS і за стилістикою дуже нагадував старшого брата. На жаль, ця версія зараз вже не випускається, але на eBay ще можна знайти екземпляри у хорошому стані в діапазоні цін від 12,50 до 150 доларів. За два роки компанія з міста Портленд (Орегон, США) почала виготовляти ще одну модель мініатюрного розміру під назвою Style PS, про яку ми сьогодні і поговоримо. Поглянемо на нашого гостя прискіпливим поглядом поціновувачів ергономіки та краси, обговоримо його можливості у якості саме мультитула а наприкінці спробуємо розібратися – навіщо потрібен зменшений за розмірами, вагою та кількістю функцій мініатюрний варіант Skeletool, такий собі Скелетульчик.
Як вже зазначалось вище – Leatherman Style своїми лініями та загальною стилістикою практично копіює Skeletool. Чорна накладка на руків’я, численні вигини та отвори, навіть лінія розмежування двох половинок тут не пряма. Всі ці рішення надають відчуття легкості, ажурності.
Якщо врахувати і невеликі розміри (75Х20Х10), то вага в 45 грамів цілком виправдана. Такого мікроскопічного помічника можна і в кишеню кинути, і на в’язанку ключів причепити. І у наплічнику, і в сумці, а тим більше – у багажнику автомобіля, він просто згубиться. Не зважаючи на іграшковий вигляд наш піддослідний може виконувати цілком серйозні задачі, звичайно, з урахуванням своєї мініатюрності.
Навіть у мультитул-брелок компанія Leatherman примудрилась всунути плоскогубці. Ясна річ, що ними не вдасться закрутити гайку, що приєднує корпус вітрової електростанції до масивної бетонної основи. Але з розміром до М8 чи навіть М10 повинен впоратись. Різаком можна перекусити мідний дріт діаметром у 2 міліметри, але загартовані гвіздки краще йому «в зуби» не давати.
Зведення «губок» зроблено на самому кінчику щоб утримувати та діставати з важкодоступних місць дрібні предмети.
Головна перевага цього мультиінструменту, якою можуть похвалитися не всі преміальні моделі американського виробника – наявність пружинок, з котрими робота плоскогубцями значно полегшується.
На кінці однієї з рукояток знаходиться виїмка характерної форми, головне завдання якої – відкорковувати пляшки з газованими напоями. Тут же розміщено застібку карабіна, котрим можна причепити Style PS на ключі або на петлю для паска ваших штанів.
Більший за діаметром отвір призначено під темляк чи плетену косичку, котрою зазвичай прикрашають такі аксесуари.
Поруч можна помітити кінчик інструменту, котрий практично повністю заховався у руків’ї і якщо не знати про його існування, то легко взагалі не помітити його наявність.
Це – маленький пінцет для Leatherman Style. Важко придумати співрозмірні його габаритам задачі, але виглядає він дуже професійно. «Губки» зігнуті під певним кутом.
Їх кінчики також не прямі, а косо обрізані. Серйозний інструмент, якби не мініатюрні розміри. Але завдання «вийняти скабку» чи «потримати гвинтик дужки окулярів» йому цілком по силам.
Догляд за руками, точніше нігтями, покладено на ножиці, розміщені у протилежній рукоятці.
Видобувати їх з пазу треба «нігтевим» способом, підчепивши за виріз у полотні. Леза короткі, але наявність пружинки допомагає різати досить ефективно.
Ще один пристрій видобувається аналогічним способом і служить для ретельної обробки краю нігтів.
Супер-мініатюрний напилок з «алмазним» покриттям відполірує будь яку поверхню площа якої не перевищує двох квадратних сантиметрів. А ще на кінці знаходиться відповідна за масштабом викрутка, котра однаково успішно працює з кріпленнями під прямий шліц і з головками типу Phillips мінімального розміру.
Вся конструкція зібрана з деталей, котрі гарно підігнані одна до одної, поверхні ретельно відполіровані, все працює чітко та злагоджено. Триматися до купи цьому мультитулу-ліліпуту допомагають клепки та гвинти з голівками «торкс».
От ми і дійшли до головного питання цього огляду – навіщо випускати такі маленькі мультитули у формфакторі брелка з мінімізованим набором можливостей. Є декілька пояснень. По-перше, не зважаючи на свої розміри, Leatherman Style PS знадобиться для догляду за нігтями. По-друге, він допоможе у вирішенні питань роботи і обслуговування невеликих побутових пристроїв. По-третє, наявність такого невеличкого аксесуару натякає на те, що у власника є і повноформатний мультитул цього ж виробника і ім’я йому – Skeletool. Останній став уже культовим виробом компанії і його наявність у кишені, як і інших моделей від американського провідного виробника, прирівнюється до володіння швейцарським годинником чи автомобілем марки Mercedes. Мабуть з цією метою корпус нашого гостя «оббрендований» на всіх можливих поверхнях і упізнається з будь-якого ракурсу. З лиця.
З одного боку.
І з іншого.
Тільки тильна сторона, яка не повернута до спостерігача, позбавлена згадування про бренд.
З приводу набору інструментів і, зокрема, відсутності ножа, теж є цілком логічне пояснення. В такій комплектації наш малюк потрапляє в категорію пристроїв, дозволених для пронесення на борт повітряного судна у ручній поклажі. Англійською мовою це звучить як «travel friendly» мультитул, тобто дружній до подорожей. Тож підправити нігті за допомогою Style PS ви можете навіть сидячи у зручному кріслі літака. Приємного польоту!